Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

40 Yaş Altı Kadın Check Up

DETAYLI 40 YAŞ ALTI KADIN TÜM VÜCUT CHECK UP PAKETİMİZ

RADYOLOJİ

Tetkik Tüm Batın USG (Karın içi tüm organlarınız detaylı bir şekilde incelenmektedir)

Tetkik Tiroid USG

Tetkik Meme US (iki taraflı)

Tetkik Toraks BT (Tüm akciğerleriniz detaylı bir şekilde incelenmektedir)

DİYABET TARMASI

Test Açlık Kan Şekeri

Test HBA1C

Test İnsülin

Test Homair

KARACİĞER FONKSİYON TESTLERİ

Test   Alkalen fosfataz (ALP)

Test   AST(SGOT)

Test   ALT (SGPT)

Test   HBs Ag

Test   Anti-HBs

Test   Anti-HCV

KANSER TARAMA TESTLERİ

Test CEA

Test AFP

Test CEA125

Test CEA19-9

Test CEA15-3

TROİD FONKSİYON TESTLERİ(GUATR)

Test FT3

Test FT4

Test TOTAL T3

Test TOTAL T4

Test TSH

KANSIZLIK TARAMASI

Test Kan sayımı (22 parametre)

Test Demir

Test Demir Bağlama

Test Ferritin

Test Folik Asit

BÖBREK FONKSİYON TESTLERİ

Test Üre

Test Kreatinin

Test Tam İdrar Analizi

VİTAMİN VE MİNERALLER

Test Vitamin B12

Test Vitamin D

Test Kalsiyum (Ca)

Test Potasyum

Test Magnezyum

Test Fosfor

BİYOKİMYA VE MİKROBİYOLOJİ TESTLERİ

Test ASO, Kantitatif

Test CRP (kantitatif)

Test RF (Kantitatif)

Test Homosistein

Test Total kolesterol

Test HDL kolesterol

Test LDL kolesterol

Test VLDL kolesterol

Test LDH (Laktat Dehidrogenaz)

Test Sedimentasyon 1h

Test Trigliserid

Test Ürik asit

Test Anti HIVTest

İçermektedir.  Yapılacak olan testlere karar verilmesi aşamasında doktorunuzla mutlaka iletişimde olmalı ve birlikte karar vermelisiniz. Bu durum gereksiz pek çok testin önüne geçmeye ve sağlık kuruluşları imkanlarının gereksiz yere kullanımının önüne geçecektir.

Doktor değerlendirmesi:Sonuçlarınız doktorumuz tarafından değerlendirilir.Gerekli bilgi ve öneriler verilir.Anormal sonuçlar hakkında ilgili branş hekimlerine yönlendirme yapılır.

40 Yaş Altı Kadın Check Up Nedir?

40 yaş altı kadın check up oldukça önemli bir sağlık taramasıdır. Hastalıkların başlamadan önce önlenebilmesi, genel sağlık gidişatınızın düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gibi pek çok faydası olan bir düzine işlemdir. Uzun ve sağlık bir yaşamın anahtarı düzenli aralıklarla yapılan genel sağlık kontrollerinden geçmektedir.

 Genel sağlık taramaları, 40 yaş altındaki kadınlarda sıklıkla görülen pek çok hastalığın yaşanma ihtimalini azaltmakla birlikte, düzenli aralıklarla yılda en az 1 kere yaptırabileceğiniz uzman hekim kontrolü size hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

Aksine geri dönüşü mümkün olmayan hastalıklar ve pahalı pek çok tedaviye karşı ciddi bir önlem almanıza yardımcı olacaktır. Programını uzman bir hekim kontrolünde hazırlanması, genel sağlık taramasından en etkin şekilde faydalanmanıza ve sağlığınızı korumanız için 40 yaş altı kadın check up  gerekli bir süreçtir.

Genel sağlık taramanız size özel ve biricik sağlık programıdır. Yapılacak olan testlerin kapsamı tamamen, şikayetleriniz, hastalık geçmişiniz ve aile hastalık öykünüz alınarak oluşturulmaktadır. Sizin istekleriniz ve uzman bir hekim muayenesi sonucunda sağlığınızı uzun yıllar koruyabilir, olası pek çok hastalığın yaşanma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

Check Up’ ta Nelere Bakılır?

Check up yani özelleştirilmiş genel sağlık taraması, standart ve koruyucu bir sağlık hizmeti olmakla birlikte, hastanın cinsiyet, yaş, hastalık öyküsü, şikayetleri ve uzman hekim kontrolü sayesinde tamamen özelleştirilebilen bir sağlık basamağıdır. Yapılacak olan testler ve muayenelerin en önemli belirleyicisi hastanın o an ki sağlık durumu, varsa şikayetleri ve daha pek çok faktöre göre detaylandırabilir. Genel olarak 40 yaş altı kadın check up programları:

İlginizi Çekebilir  3 Tesla MR

Ülkemizde sağlık yönünde atılan ciddi adımları iyi değerlendirmeli, sağlınızda ısrarcı olmalısınız. Hastalığı tedavi etmekten daha önemli bir şey varsa o da hasta olmadan önce önlem almanızdır.

Özellikle 40 yaş altı kadın check up programları sağlınız açısında en önemli koruyucu sağlık tedbiridir. Dünya genelinde kabul edilen, çocukluk döneminden itibaren, her sene en az 1 kere düzenli genel sağlık taraması yaptırılması yönündedir.

Kadınların sıklıkla yaşadığı sağlık sorunları düşünüldüğünde sağlık taramalarını mümkün olduğunca erken sürede başlaması, sık görülen kanser türlerine karşı en etkili yardımcınız olacaktır.

Kimler Check Up Yaptırmalıdır?

Yaşınız, cinsiyetiniz ve kişisel özellikleriniz ne olursa olsun, koruma en etkili araçtır. Sağlınız için her şey yolunda olsa da düzenli olarak genel sağlık taramaları yaptırmanız sağlığınızın kontrolü ve korunması üzerinde ciddi olumlu etkileri olacaktır.  Özellikle de 40 yaş altı kadın check up yaptırmanın ileriki yaşlarınızda görülme olasılığı yüksek olan pek çok hastalık ve kanser türleri için koruma sağlanmasında yardımcı olacaktır.

40 yaş öncesi düzenli genel sağlık taramalarına ne kadar erken başlanırsa ileriki yaşlarda hayat kalitesiniz, sağlık durumunuz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz anlarda o kadar uzun ve sağlıklı olacaktır. Genel sağlık taramaları herhangi bir yaş, cinsiyet, kişisel farklılar ve var olan hastalıklar fark etmeksizin herkese uygulanabilir, koruyucu ve önleyici sağlık kontrolleridir. 

Düzenli olarak yaptıracağınız sağlık kontrolleri size bir şey kaybettirmeyecek aksine sağlınız noktasında pek çok önemli noktayı kazanmanıza ve korumanıza yardımcı olacaktır.

Yılda en az 1 kere 2-3 saatinizi sağlık testlerine ayırmanız hayat kalitenizin yükselmesine ve sağlınızı korunması noktasında en etkili araçtır. Unutulmamalıdır ki günümüzde gelişmiş sağlık teknolojileri sayesinde pek çok kanser ve çeşitli hastalık türleri, daha başlamadan fark edilebiliyor ve koruyucu tedbirler oluşturulabiliyor.

Bu durum; ileride sağlık sorunu yaşamanıza, yüksek maddi tedavilerden korunmanıza ve sağlıksız bir ömür geçirmenizin önüne geçiyor.

Check Up’ a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Genel sağlık taraması yaptırmaya karar verdiyseniz ve 40 yaş altı kadın check up programını tercih edecekseniz, işlem öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

 • İşlem öncesinde uzman bir hekime muayene olmalı ve varsa şikayetleriniz, hastalık geçmişiniz ve aile sağlık öykünüzden detaylı bir şekilde mutlaka bahsetmelisiniz.
 • Genel sağlık taraması programı kapsamında, yapılacak olan testlere ve fiziki muayenelere uzman doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz.
 • Varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınız, işlem öncesinde mutlaka doktorunuza bahsetmelisiniz.
 • İşlem öncesinde ağır yiyecek ve içecekler tüketmekten kaçının, normal rutin beslenme düzeninde devam edin.
 • İşlem başlamadan önce 8 ila10 saat arasında bir şey yememeli ve içmemelisiniz.
 • Tahlillerinizi sabah saatlerinde yaptırmaya çalışın.
 • Hastanede ortalama olarak 2-3 saat geçireninizi bilerek gününüzü planlayın.
İlginizi Çekebilir  40 Yaş Altı Erkek Check Up

Bunlar hastanın sağlık, yaş ve cinsiyet durumlarına değişiklik gösterebilecek maddelerdir. 40 yaş altı kadın check up öncesi mutlaka işlemi yapacak olan hastane, sağlık personeli ya da uzman hekiminizle görüşmeye ve detaylı bilgi almaya özen gösterin.

 Unutmayın ki genel sağlık taraması sırasında işlemin ve sonuçların güvenirliliği açısında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar sağlığınız için oldukça önemlidir. Lütfen işlem öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgi alınız ve sonuçlarınızın güvenilir olması için özen gösteriniz.

Erkek Check Up Programları Nelerdir?

Erkek check up programları; hastanın yaşı, mevcut haslıkları, hastalık geçmişi, şikayetleri ve aile sağlık geçmişine göre, uzman bir doktor eşliğinde kişiye özel hazırlanan programlardır. Bu programlar kişiye özel olduğu için çeşitliliği de oldukça fazladır. Genel olarak erkek check programları:

 • Tam kan sayımı,
 • Fiziki muayene ve psikolojik değerlendirme,
 • Prostat kanser kontrolü,
 • Çeşitli radyolojik görüntülemeler,
 • Kalp, diyabet ve tansiyon tahlilleri,
 • Çeşitli kanser taramaları,
 • İdrar ve gaita muayenesi,

Kapsamaktadır. Yukarıda sayılan programlar hastanın genel sağlık durumu ve ilgili uzman hekimin gerek görmesi halinde attırılabilir ya da azaltılabilir. Genel sağlık taramalarınız tamamen size özel olarak hazırlanacak en etkin sağlık taramalarıdır. Bu sebeple sağlık programınız diğer kişi ya da kurumlaralar kıyaslanması doğru olmayan bir süreçtir. 

Sağlığınızı uzun yıllar devam etmesi için düzenli olarak yılda en 1 kere genel sağlık taraması yatırmayı ihmal etmeyin. Yılda bir kere sağlınız için ayıracağınız 2-3 saat, ileride yaşanabilecek olası pek çok hastalığın önüne geçebilir. 

İkincil sağlık koruması, sizin ve aileniz için olmazsa olmaz sağlık tedbiridir. Gerek kendiniz gerekse aileniz için düzenli olarak uzman bir doktora muayene olmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki sağlık ihmal edilebilecek bir konu değildir.

40 Yaş Altı Kadın Check Up Hangi Muayeneler Yapılır?

 Kişiselleştirilmiş 40 yaş altı kadın check up programları, kadınlarda sıklıkla görülen çeşitli kanser ve hastalıklara yönelik olarak önceden yapılacak fiziki muayene ve tahlilleri içermektedir.  40 yaş altı kadınlarda özellikle:

 • HIV ve İmmünolojik taramalar,
 • Fiziki muayene,
 • Meme kontrolü,
 • Kalp taramalarını,

İçerek şekilde oluşturulmaktadır. İçerik tamamen hastanın sağlık durumu ve uzman hekim muayenesi sonucunda hazırlanmaktadır. Uzman doktorunuz gerek görürse, yapılacak olan genel sağlık taraması daha çeşitli ve uzun işlemleri kapsayabilir.

Burada önemli olan geç kalmadan hastaneden randevunuzu oluşturmaktadır. 40 yaş altı kadın check up sizin ve ailenizin gerek bedensel gerekse psikolojik sağlığı açısında oldukça önemli sağlık taramalarıdır. İkincil sağlık taramalarını ihmal etmemek ve düzenli aralıklarla yaptırmak uzun, kaliteli ve sağlıklı bir yaşamanın en önemli basamağıdır.

Ülkemiz sağlık sektörü konusunda öncü ülkelerden biri olmakla birlikte, bu durum sağlık ve teknolojik gelişmeler yönünden oldukça şanslı olmanıza neden olmaktadır. 

İlginizi Çekebilir  Anlaşmalı Kurumlar

Bununla birlikte sağlık taramaları özellikle de 40 yaş altı kadın check up yaptırılmasına yönelik teşvik edici pek çok uygulamada bulunmaktadır. Gerek kamu hastaneleri gerekse özel hastanelerde kolaylıkla hızlı ve acısız bir şekilde hem kendiniz hem de ailenizin sağlık kontrollerini yaptırabilirsiniz. Ülkemizde bulunan güncel sağlık imkanlarını olabildiğince etkin kullanmaya özen göstermelisiniz.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Genel sağlık taraması, hastanın yaşı, cinsiyeti, varsa mevcut hastalık ve hastalık geçmişi gibi çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. 40 yaş altı kadın check up paketleri ortalama olarak 2 ila 3 saat arasında değişen sürelerde kolaylıkla, hızlı ve acısız olarak yapılabilmektedir.

Genel sağlık taramasının içeriği, detayları ve muayene durumlarına göre bu süre artabilir ya da azabilir. Bu süreç tamamen uzman hekim ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Unutulmamalıdır ki yaş ve mevcut hastalıkların genel durumu, yapılacak olan sağlık taramalarının süresini ve işlemleri arttırıcı bir etkisi olabilir.

40 Yaş Altı Kadın Check Up 

40 yaş altı kadın check up paketi, kişiselleştirilmiş bir sağlık hizmetidir. Bu sağlık hizmetinden faydalanmak için hastaneden randevu oluşturmanız yeterli olacaktır. Gerekli sağlık kuruluşundan randevu oluşturduktan sonra işlemi yapılacak olan uzman hekiminizle koordineli bir şekilde kendi sağlık taramanızın detaylarına karar vermeli ve işlem öncesi uygulanması gereken tedbirlere dikkat etmelisiniz. Genel olarak 40 yaş altı kadın check up paketi:

 • Tam kan sayımı,
 • Cilt kontrolü,
 • Çeşitli radyolojik görüntülemeler,
 • Kalp, diyabet ve tansiyon tahlilleri,
 • Çeşitli kanser taramaları,
 • İdrar ve gaita muayenesi,
 • HIV ve İmmünolojik taramalar,
 • Meme kontrolü,

Gibi pek çok içerik size ve ailenize özel olarak hazırlanabilir. Genel sağlık taraması yaptırmadan önce mutlaka uzman hekim görüşü almalısınız. Gerek görülmesi halinde ön muayene işlemi yapılmalı sonrasında sağlık taramanızın içeriğine yönelik detaylar hakkında mutlaka bilgi almalısınız. Kendiniz ve ailenizin sağlığı için ihmal edilmemesi gereken ikincil koruyucu bir sağlık basamağıdır.

 Bu tedbirler sağlığınızın mevcut gidişatı ve yaşanması muhtemel pek çok hastalığa karşı önlem ve koruyucu birtakım testlerdir. Sağlığınız için yılsa 1-2 saatinizi ayırmanız aileniz ve kendi sağlığınız için olmazsa olmaz tedbirlerin başında gelmektedir. 40 yaş altı kadın check up taramalarını düzenli olarak yaptırmayı alışkanlık haline getirmeli ve bu konuda ısrarcı olmanız kendiniz için önemli birer sorumluluktur.

40 Yaş Altı Kadın Check Up Fiyatları 2024

40 yaş altı kadın check up fiyatları, işlemin yapılacak olan hastanenin durumu, tahlil ve muayene, hastanın yaş, cinsiyet, şikâyet, mevcut hastalık ve aile sağlık öyküsüne göre değişkenlik göstermektedir. İşlemin yapılacağı il ve tahlillerin sayısı fiyatlar üzerinde arttırıcı bir etkisi olabilir. 40 yaş altı kadın check up fiyatları 2024 hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşın