Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Dikilitaş Mah. Ayazmadere Cad. Yeşilçimen Sokak No: 9 Zemin-Giriş Kat Beşiktaş - Istanbul 444 67 28 - 444 MR BT

Manyetik Rezonans (1 Tesla Açık Emar)

 • NEDEN 1.0 TESLA AÇIK EMAR?

 • Bilindiği üzere, MR cihazının görüntü kalitesini etkileyen en önemli faktör, Tesla birimi ile belirtilen manyetik alan gücüdür. Ülkemizde şu an için var olan Açık MR`lar 0.2 T ile 0.4 T arası düşük Tesla gücündedir. Bundan dolayı bazı MR tetkikleri mevcut düşük tesla gücündeki Açık MR`larda yapılamamakta veya yapılan tetkiklerin görüntü kalitesinin düşük olması nedeniyle, tanıya yeterince yardımcı olamamaktadır. İşte bu yüzden FULYA AÇIK EMAR, TÜRKİYE`de İLK KEZ, ileri teknoloji ile üretilen 1.0 Tesla gücünde PHILIPS HFO (High Field Open) AÇIK MR sistemini hizmetinize sunmuştur. Bu yüksek tesla Açık MR sistemimizde, klasik MR`da yapılan her türlü tetkiki (Meme MR, Diffüzyon MR, MR Spektroskopi, MR Traktografi ve Kardiyak MR dadahil olmak üzere) yapmak mümkündür.

 

  • Çocuk ve bebek hastalara, ebeveynleri ile birlikte çekime girme imkanı sunmaktayız. (Hiçbir zararlı röntgen ışını içermediği için, hamilelere dahi çekim yapılabilmektedir.

  • Aşırı kilolu (obez) hastalara, 250 kg.`a kadar rahat ve kaliteli çekim yapma imkanı sunmaktayız. (Klasik MR`larda üst sınır genellikle 130 kg.`dir.

  • Merkezimizde bulunan Ambient Experience ışık ses ve görüntü sistemi sayesinde, çizgi film veya film izleyerek çekim yapma konforu sunmaktayız

  • Anksiyete (kaygı), panik atak ve nefes darlığı çeken,düz veya başını yükseltmeden yatamayan hastalara da rahat ve kaliteli çekim imkanı sunmaktayız.

  • Yüksek Tesla Açık MR cihazımızın tıbbi girişimsel işlemlere olanak vermesi nedeni ile MR eşliğinde biyopsi ve diğer girişimsel işlemleri rahatlıkla yapabilmekteyiz