Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

40 Yaş Üstü Kadın Check Up

DETAYLI 40 YAŞ ÜSTÜ KADIN TÜM VÜCUT CHECK UP PAKETİMİZ

RADYOLOJİ

Tetkik Tüm Vücut MR (Tüm vücudunuz radyasyon olmadan detaylı bir şekilde incelenmektedir)

Tetkik Koroner BT Anjio (Kalp koroner damarlarınız detaylı bir şekilde incelenerek olası bir kalp krizi riskinizi önceden tespit edebiliyoruz)

Tetkik Toraks BT (Tüm akciğerleriniz detaylı bir şekilde incelenmektedir)

Tetkik Mamografi (iki taraflı)

Tetkik Meme US (iki taraflı)

DİYABET TARAMASI

Test Açlık Kan Şekeri

Test HBA1C

Test İnsülin

Test Homair

KARACİĞER FONKSİYON TESTLERİ

Test    Alkalen fosfataz (ALP)

Test    AST(SGOT)

Test    ALT (SGPT)

Test    HBs Ag

Test    Anti-HBs

Test    Anti-HCV

KANSER TARAMA TESTLERİ

Test CEA

Test AFP

Test CEA125

Test CEA19-9

Test CEA15-3

TROİD FONKSİYON TESTLERİ(GUATR)

Test FT3

Test FT4

Test TOTAL T3

Test TOTAL T4

Test TSH

KANSIZLIK TARAMASI

Test Kan sayımı (22 parametre)

Test Demir

Test Demir Bağlama

Test Ferritin

Test Folik Asit

BÖBREK FONKSİYON TESTLERİ

Test Üre

Test Kreatinin

Test Tam İdrar Analizi

VİTAMİN VE MİNERALLER

Test Vitamin B12

Test Vitamin D

Test Kalsiyum (Ca)

Test Potasyum

Test Magnezyum

Test Fosfor

BİYOKİMYA VE MİKROBİYOLOJİ TESTLERİ

Test ASO, Kantitatif

Test    CRP (kantitatif)

Test  RF (Kantitatif)

Test    Homosistein

Test    Total kolesterol

Test    HDL kolesterol

Test   LDL kolesterol

Test   VLDL kolesterol

Test    LDH (Laktat Dehidrogenaz)

Test    Sedimentasyon 1h

Test    Trigliserid

Test    Ürik asit

Test    Anti HIVTest

Doktor değerlendirmesi:Sonuçlarınız doktorumuz tarafından değerlendirilir.Gerekli bilgi ve öneriler verilir.Anormal sonuçlar hakkında ilgili branş hekimlerine yönlendirme yapılır.

40 Yaş Üstü Kadın Check Up

40 yaş üstü kadın check up kısaca özelleştirilmiş genel sağlık taramasıdır. Sağlıklı kalmak özellikle de 40’lı yaşlar ve sonrasında çok daha önemli bir sağlık konusudur. Sağlığın kontrol ve devam edebilmesi için önemi oldukça büyüktür. 40 yaşından sonra kadınlarda görülen kanser ve çeşitli hastalıklara yönelik koruyucu tedbir, kontrol ve güncel sağlık durumu hakkında önemli bilgilere yer vermektedir. Uzun ve sağlıklı yaşamanın olmazsa olmazı yılda en az bir kere uzman hekim kontrolünde yaptırılan genel sağlık taramalarıdır.

Bu taramalar sizin ve aileniz için beden sağlığın devamlılığı yönünde en etkili araçlardır. Yılda 2- 3 saatinizi ayırarak hem kendiniz hem de ailenizin mevcut sağlığı hakkında bilgi alabilir, uzun ve sağlıklı yaşam için ciddi koruyucu önemler oluşturabilirsiniz.

Özellikle ilerleyen yaşın ve günümüz koşullarının getirdiği çeşitli kanser ve pek çok hastalığın görülme ihtimalini, yüksek sağlık giderleri ve sağlığın kaybedilmesi yönünde 40 yaş üstü kadın check up koruyucu bir basamaktadır. Genel sağlık taraması çocukluktan itibaren düzenli aralıklarla yapılmalı ve ihmal edilmemelidir.

Check Up’ ta Nelere Bakılır?

Kronik bir hastalığın olmaması halinde pek çok kişi doktora gitmeyi gereksiz ve ihtiyaç olmayan bir durum olarak görme eğilimindedir.  Bu durum günümüzde sıklıkla yapılan hataların başında gelmektedir. Kendiniz ve ailenizin sağlığında herhangi bir sorun bulunmaması halinde de düzenli aralıklarla bir uzman doktor kontrolünde sağlık taramaları yaptırmalısınız.  

İlginizi Çekebilir  Anlaşmalı Kurumlar

Genel sağlık taramaları yaptırmanız hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça önemli bir durumdur 40 yaş üstü kadın check up sırasında genellikle:

Gibi rutin testlere bakılabileceği gibi, hastanın sağlık durumu ve uzman hekimin uygun görmesi halinde daha detaylı tarama testleri de yapılabilir. Unutulmamalıdır ki, sizin ve sevdiklerinizin sağlığı ihmale gelmez. Yılda en az bir kere sağlığınız için ayıracağınız birkaç saat uzun, sağlıklı ve dinç bir yaşamın kapılarını aralayacaktır.

  Özellikle de 40 yaş üstü kadın check up taramaları ihmal edilmemesi gereken önemli bir sağlık konusudur.  Kadınlarda sıklıkla görülen rahim ağzı kanseri, meme kanseri, menopoz ve benzeri pek çok hastalığın kontrolü üzerinde sizin en büyük yardımcınızdır. Acısız ve kolaylıkla yaptırabileceğiniz birkaç düzine işlem, sıklıkla görülen pek çok kanser ve hastalıkların önüne kesecek ve koruyucu bir sağlık basamağı olacaktır.

Kimler Check Up Yaptırmalıdır?

Yaşlanma hayatın önemli bir gerçeğidir. Sağlıklı yaşlanmanınsa yolu olmazsa olmazı genel sağlık taramalarından geçmektedir. Özellikle de 40 yaş üstü kadın check up taramaları oldukça büyük bir öneme sahip sağlık kontrolleridir.  Sevdiklerinizle birlikte uzman bir hekim kontrolünde genel sağlık taraması yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bu sizin ileriki yaşlarda çeşitli sağlık problemleri yaşamanızın önüne geçecektir. Erkenden alacağınız kolay, hızlı ve basit birkaç sağlık işlemi sevdiklerinizin ve sizin sağlıklı yaşlanma ihtimallerinizin artmasına neden olacaktır. Kişiye özel genel sağlık taramaları:

 • Yaş ve cinsiyet,
 • Kişisel özellikler,
 • Mevcut hastalıklar,
 • Aile sağlık öyküsü,

Fark etmeksizin herkese güvenle uygulanabilen koruyucu ve inceleyici bir sağlık uygulamasıdır. Bu konuda bilinç ve farkındalık düzeyi tüm dünya da ve ülkemizde günden güne artmakta ve teşvik edici uygulamalar yapılmaktadır.

Özellikle de ülkemizde sağlık teknolojileri yönünden modern ve ulaşılabilir pek çok imkân bulunmaktadır. Sağlanan bu imkanlardan en verimli şekilde faydalanmak için düzenli sağlık kontrolleri yaptırmayı ihmal etmemelidir. Özellikle de 40 yaş üstü kadın check up sağlık taramaları içerisinde hayati öneme sahiptir.

Sevdiklerinize ve ailenize verebileceğiz en güzel hediye sağlıklı ve uzun bir yaşamdır. Bu noktada yapılması gerekenleri ihmal etmemeli ve sağlığınız için ısrarcı olmalısınız.  Yılda en az 1 kere, 2 -3 saatinizi ayırarak yaptıracağınız sağlık taraması sizi ve sevdiklerinizi geri dönüşü mümkün olmayan ve pahalı pek çok tedaviye karşı koruyacaktır.

Check Up’ a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Genel sağlık taraması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli maddeler noktalar bulunmaktadır. 40 yaş üstü kadın check up işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler:

 • Genel sağlık taraması öncesinde mutlaka 6-7 saat dinlendirici bir uyku uyumaya özen gösterin.
 • İşlem sırasında rahat giysiler tercih edin.
 • Genel sağlık taraması öncesinde 8-10 saat arasında herhangi bir şey yiyip içmemeye özen gösterin.
 • İşlem öncesinde ağır ve yağlı yiyecek tüketmemeye, mümkünse normal beslenme düzeninde devam edilmeye çalışılmalıdır.
 • Yapılacak fiziki muayene ve talihleri sabah saatlerinde yaptırmaya özen gösterin. Bu durum bazı kan tahlili sonuçlarının daha sağlıklı ve güvenilir olmasına açısından yardımcı olacaktır.
 • İşlem öncesinde hastane personelinden ya da işlemi yapacak olan doktordan detaylı bilgi almayı ihmal etmeyin.
 • Düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa genel sağlık taraması öncesi ve sonrası uzman hekiminizi mutlaka bilgilendirin.
 • Hastane de 2 ila 3 saatinizi geçirecek şekilde gününüzü planlayın.
 • İşlem öncesi alkol ya da sigara kullanımından uzak durun.
İlginizi Çekebilir  40 Yaş Altı Kadın Check Up

Yukarıda yer alan bilgiler, genel sağlık taraması sonuçlarınızın güvenilir olması açısından oldukça önemlidir. İşlem öncesi, işlemi yapacak olan ve uzman hekimle önceden görüşmeye ve detaylı bilgi almaya özen gösterin. İşlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilecek konulara özen göstermeniz tahlil sonuçlarınız için oldukça önemlidir.

 40 yaş üstü kadın check up taramalarından en üst düzeyde verim alınabilmesi için doktorunuzla mutlaka ön görüşme ve muayene randevusu oluşturulması, hastanın mevcut genel sağlık durumu, yaşı, hastalık ve aile sağlık öyküsü dinlemedir. Bunula birlikte uzman bir hekim yardımıyla yapılacak olan tahlil ve muayenelere karar verilmelidir. Bu adımların hiçbiri atlanmadan ve özen içerisinde yapılmadır.

Kadın Check Up Programları Nelerdir?

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için olmazsa olmaz düzenli aralıklarla yapılan genel sağlık taramalarına check up adı verilmektedir. Kişiye özel genel sağlık taramaları yaş, cinsiyet, hastalık ve kişisel durumlar fark etmeksizin her kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Uygulanacak olan hastanın sağlık durumu ve yaşına göre çeşitli genel sağlık tarama programları oluşturmak mümkündür. Unutulmamalıdır ki doğru zamanda ve sağlık kuruluşunda yapılan kontroller oldukça önemlidir. Genel olarak erkek check up programları:

 • Çeşitli kanser taramaları,
 • Rutin kan tahlilleri,
 • Radyolojik görüntülemeleri,
 • Kalp ve beyin incelemeleri,
 • Tansiyon ve şeker kontrolleri,
 • Kolesterol kontrolü,

Kapsamaktadır. Genel sağlık taramasının kapsamı ilgili uzman hekimin görüşü, hastanın güncel sağlık durumu ve aile sağlık öyküsü dinlenerek çeşitlendirmek mümkünüdür.

 Özellikle erkeklerde 40 yaş ve üzeri durumlarda yılda en az 1 ya da 2 kere genel sağlık taraması yaptırmak ileride sağlığınızı olumsuz etkileyecek bileyecek pek çok olumsuz faktöre karşı en etkili korumadır. Ülkemizde günden güne ikincil sağlık taramasının önemi ve teşvik edici uygulamaların sayısı artış göstermektedir.

40 Yaş Üstü Kadın Check Up Hangi Muayeneler Yapılır?

40 yaş üstü kadın check up işlemi sırasında uygulanacak muayene ve tahliller uzman doktorun ve hastanın mevcut sağlık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. 40 yaş üstü kadın check up taraması sırasında rutin olarak yapılabilecek muayene işlemleri:

 • Meme kontrolü,
 • Çeşitli radyolojik görüntülemeler,
 • Kolesterol ve kardiyolojik incelemeler,
 • Çeşitli enfeksiyon taramaları,
 • Fiziksel muayeneler,

Sıklıkla tercih edilmektedir. Yapılacak olan muayenelerde en önemli faktör hastanın şikayetleri, hastalık geçmişi, varsa düzenli kullandığı ilaçları ve aile sağlık öyküsüne bakılarak kişiye özel sağlık programları hazırlanmaktadır. İkincil sağlık tarama paketlerinden etkili bir şekilde faydalanabilmek için işlem öncesi ve sonrasında uzman hekim tarafından yapılacak olan muayene ve önerilere dikkat etmek oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Tiroid Ultrasonu

40 yaş üstü kadın check up işlemi, kadınlarda sıklıkla görülen meme ve rahim ağzı kanseri ve çeşitli bulaşıcı hastalıklara karşı alınabilecek en etkili sağlık aracıdır. Dünyada ve ülkemizde düzenli aralıklarla genel sağlık taraması yaptırılmasının önemi anlaşılmış ve bu yönde teşvik edici pek çok uygulama yapılmıştır. Siz de sevdikleriniz ve ailenizle uzun, sağlıklı bir ömür geçirmek istiyorsanız, düzenli genel sağlık taramanızı yaptırmaya ve aksatmamaya özen göstermelisiniz.

 Bu hem kendinize karşı hem de sevdiklerinize karşı önemli bir sorumluluktur.  Sağlığınız noktasında yılda en az 1 ya da 2 kere uzman hekim kontrolünde yapılan genel sağlık taramaları oldukça önemli ikincil bir sağlık basamağıdır.

40 Yaş Üstü Kadın Check Up Paketi

40 yaş üstü kadın check up programları rutin olarak yapılacak sağlık kontrollerinin yanı sıra genellikle uzman bir hekim ve hastanın koordineleri olarak, iletişimde kalarak ve birlikte karar vermesiyle hazırlanan kişiye özel genel sağlık taramalarıdır.  Rutin olarak uygulanan 40 yaş üstü kadın check up programları:

 • Meme kontrolü,
 • Çeşitli radyolojik görüntülemeler,
 • Kolesterol ve kardiyolojik incelemeler,
 • Çeşitli enfeksiyon taramaları,

İçermektedir. Bu içerikler kimi zaman rutin olarak hazırlanabileceği gibi, genellikle kişiye özel sağlık taramaları olacak şekilde oluşturulmaktadır. Bu içerikleri kapsamı ve detayı hastanın yaşı, cinsiyeti, hastalık geçmişi, mevcut hastalık ve aile sağlık geçmişine uygun hazırlanmaktadır.

 Uzman hekim kontrolünde kişiye özel hazırlanan sağlık programları, koruyuculuğu ve hastanın mevcut sağlık durumu hakkında bilgi veren en doğru sağlık hizmetlerindendir. 40 yaş üstü kadın check up programının içeriği özellikle kadınlarda sıklıkla görülen kanser ve çeşitli hastalıkların kontrolü, mevcut sağlık durumu için olmazsa olmaz ikincil bir sağlık hizmetidir. Uzun, sağlıklı ve dinç bir yaşam için kadınların mümkün olduğunca genel sağlık taramalarını düzenli olarak yaptırılması oldukça önemlidir. Sevdiklerinizin ve sizin sağlığınız için düzenli sağlık taramalarında mutlaka ısrarcı olun.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Check up yani kişiye özel sağlık taramalarının süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte genellikle 2-3 saat süren işlemlerinden oluşmaktadır. Tahlil sonuçlar 1-2 hafta içerinde çıkmaktadır. 40 yaş üstü kadın check up programları genellikle:

 • Hastanın yaşı,
 • Cinsiyeti
 • Kişisel özellikler,
 • Mevcut sağlık durumu ve hastalık geçmişi,
 • Aile sağlık öyküsü,

Durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Hastanede geçirilecek olan süre kimi zaman uzayabilir, kimi zamanda kısalabilir.

 40 Yaş Üstü Kadın Check Up Fiyatları 2024

 40 yaş üstü kadın check up fiyatları, işlemin yapılacağı sağlık kuruluşu, il ve tahlillere göre değişiklik göstermektedir. Genel sağlık taramasının fiyatı hastanın mevcut sağlık durumu ve uzman hekimin uygun gördüğü muayene ve talihlilere göre değişiklik göstermektedir.