Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

40 Yaş Altı Erkek Check Up

DETAYLI 40 YAŞ ALTI ERKEK TÜM VÜCUT CHECK UP PAKETİMİZ

RADYOLOJİ

Tetkik Tüm Batın USG (Karın içi tüm organlarınız detaylı bir şekilde incelenmektedir)

Tetkik Tiroid USG

Tetkik Toraks BT (Tüm akciğerleriniz detaylı bir şekilde incelenmektedir)

DİYABET TARMASI

Test Açlık Kan Şekeri

Test HBA1C

Test İnsülin

Test Homair

KARACİĞER FONKSİYON TESTLERİ

Test Alkalen fosfataz (ALP)

Test AST(SGOT)

Test ALT (SGPT)

Test HBs Ag

Test Anti-HBs

Test Anti-HCV

KANSER TARAMA TESTLERİ

Test CEA

Test AFP

Test CEA125

Test CEA19-9

TROİD FONKSİYON TESTLERİ(GUATR)

Test FT3

Test FT4

Test TOTAL T3

Test TOTAL T4

Test TSH

KANSIZLIK TARAMASI

Test Kan sayımı (22 parametre)

Test Demir

Test Demir Bağlama

Test Ferritin

Test Folik Asit

BÖBREK FONKSİYON TESTLERİ

Test Üre

Test Kreatinin

Test Tam İdrar Analizi

VİTAMİN VE MİNERALLER

Test Vitamin B12

Test Vitamin D

Test Kalsiyum (Ca)

Test Potasyum

Test Magnezyum

Test Fosfor

BİYOKİMYA VE MİKROBİYOLOJİ TESTLERİ

Test ASO, Kantitatif

Test CRP (kantitatif)

Test RF (Kantitatif)

Test Homosistein

Test Total kolesterol

Test HDL kolesterol

Test LDL kolesterol

Test VLDL kolesterol

Test LDH (Laktat Dehidrogenaz)

Test Sedimentasyon 1h

Test Trigliserid

Test Ürik asit

Test Anti HIVTest

Kapsamaktadır. Bunun yanı sıra, sağlık kontrolü yapılacak olan bireyin şikayetleri, uzman hekimin gözlem ve muayenesi, yapılacak olan testlerde ve tedavilerde değişikliğe yol açabilir.

Doktor değerlendirmesi:Sonuçlarınız doktorumuz tarafından değerlendirilir.Gerekli bilgi ve öneriler verilir.Anormal sonuçlar hakkında ilgili branş hekimlerine yönlendirme yapılır.

Check Up Nedir?

40 Yaş Altı Erkek Check Up kısaca; kişiye özel ve 40 yaş altına yapılan genel sağlık taramasıdır. Kişi hasta olmadan önce koruyucu ve tedbir amaçlı birtakım testler yaptırabileceği gibi, hasta olması ya da sağlığı hakkında endişelenmesi halinde de yapılabilir. Kişinin mevcut sağlık durumunu ögrenmesi, tedaviye başlanması noktasında da oldukça önemli birtakım testleri kapsamaktadır.

Ülkemizde de sağlık taramalarının yaygınlaşması yönünde teşvik edici uygulamalar bulunmaktadır. Sağlık sorunları, kişinin beden sağlığı, hayatını ve ailesinin etkileyebilecek önemli bir noktadır.

Bu nedenle belirli bir yaşın üzerinde erkek, çocuk, kadın ve yaşlı fark etmeksizin her sene yapılması hayati bir öneme sahiptir.

Ülkemizde erkeklerin kadınlara göre sağlıklarına daha az dikkat ettiği gerçeği günümüzde değişmeye başlamış, sağlık sektörüne verilen önem gerek ülkemizde gerekse dünyada da artmıştır.

Özellikle de , bir geçiş dönemi olarak düşünülmeli ve 40 yaş altı erkek check up yaptırmaya gayret edilmelerdir. Unutulmamalı ki sağlığınız için ayıracağınız 2 – 3 saat, sevdiklerinize ve kendinize yapabileceğiniz en önemli sorumluluklardan biridir. Bu sorumluluğu mümkün olduğunca ertelememeli ve yaptırmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Ülkemizde bu yönde sağlanan kolaylıkları doğru değerlenmeli ve etrafımızda bulunan kişilere karşı bu alışkanlığın kazanılmasında yardımcı olmayız.

Yurt dışına göre ülkemizde sağlık sektörü oldukça uygun fiyatlı ve ulaşılması en kolay hizmetlerin başında gelmektedir.  Genel sağlık taraması için 1 yıl içerisinde ülkemizce binlerce yabancı turist gelmekte ve ülke içerisin de bu bilinç günden güne artmaktadır.

İlginizi Çekebilir  HSG

Check Up Faydaları Nelerdir?

Genel sağlık taramalarının yapılabilmesi için herhangi bir yaş ve cinsiyet kısıtlaması olmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.  Sağlık taramalarına mümkünse küçük yaştan itibaren başlanmalı ve düzenli olarak devam edilmelidir.

Kişinin hastalık geçmişi ve aile öyküsüne göre yılda 1 ya da 2 kez olacak şekilde taramalarının yapılması oldukça önemlidir.  Genel sağlık taramalarının düzenli aralıklarla yapılması ve uzman hekim kontrolünden geçilmesi ciddi bir konudur. Check up faydaları genel olarak:

 • Hastalıklara yakalanma riskinin azalmasına yardımcı olur.
 • Mevcut sağlık durumunuzu ögrenmenizi sağlar.
 • Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürülmesine yardımcı olur.
 • Hastalık ve tedavilerin geç kalmadan başlanması noktasında önemlidir.
 • Tedavilerin daha verimli olmasını sağlar.
 • Güncel sağlık teknolojileri hakkında bilgi almanızı sağlar.
 • Pahalı tıbbı yardımları en aza indirger.
 • Uzun ve sağlık bir hayat için en iyi yardımcılardan bir tanesidir.

Sağlık oldukça önemli ve üzerine ciddiyetle eğilmesi gereken bir konudur. Bu durum belirli bir yaşın üzerindeki kişiler için çok daha önemli ve hayati olmaktadır. Kronik hastalıklar ve yaş, check up uygulamasının yapılması acısından oldukça önemlidir.

40 Yaş Altı Erkek Check Up

Sağlıklı ve mutlu yaşamanın olmazsa olmazı düzenli aralıklar takip edilen, güvenilir sağlık kontrollerinden geçmektedir.  Rutin olarak yapılacak sağlık kontrolleri, ileride yaşanabilecek sağlık sorunlarının azaltılmasına yardımcı olacaktır. 

Bu noktada Check Up, olası yaşanabilecek sağlık sorunlarının tespiti ve kontrolü, düzenli sağlık takibinin yapılabilmesi açısından önemli birer yardımcıdır. 

40 yaş altı erkek check up kontrolleri detaylı, güvenilir ve kapsamlı taramalar içermektedir. 40 yaş öncesi ve sonrası sıklıkla görülen sağlık sorunlarının oluşmasından önce, yapılabilecek olan detaylı kan tahlilleri, radyolojik görüntüler ve uzman doktor kontrolü sayesinde sağlık sorunları en aza indirgenecek, sağlıklı bir hayat sürülmesi noktasında önemli adımlar atılmasına yardımcı olacaktır.

Check up taramasını kamu hastaneleri ya da özel hastanelerde yaptırmak mümkün olmakla birlikte, kısa ve kolay birtakım kontrollerden oluşmaktadır. Kişinin fazla bir zamanını almayacak ve çoğunlukla acısız işlemlerdir.

Ülkemizde hemen hemen çoğu hastane de yapılabilecek olan genel sağlık taraması son teknolojik cihazlarla ve uzman doktorlar sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Check Up’ ta Nerelere Bakılır?

Standart olarak yapılabilecek genel sağlık taramasının yanı sıra, ilgili hastanın yaşı, önceden geçirilmiş hastalıklar, kilo ve olası riskli hastalık durumlarına göre değişiklik gösteren, daha detaylı tetkik ve muayeneleri içerebilmektedir. Genel sağlık taraması:

Hastanın isteği üzerine de çeşitli test ve muayeneler yapılabilmektedir. Kişinin yaşı, kişisel durumu ve şikâyetleri yapılacak olan testler ve hastane de geçirilecek zaman açısından önemlidir.

Özellikle de 40 yaş sonrası düzenli sağlık kontrollerinin asgari olacak şekilde düzenli yapılması dünya genelinde kabul görmüş bir sağlık gerçeğidir.

Unutulmamalıdır ki check up kişinin mevcut sağlık durumunu ve anlamlandıramadığı birtakım rahatsızlıklarını anlamasında yardımcı olacak, sağlık kaygısını en aza indirgeyecektir. Sağlıklı ve kaliteli bir hayat için düzenli muayene olmazsa olmaz bir gerçektir.

İlginizi Çekebilir  40 Yaş Altı Kadın Check Up

Kimler Check Up Yaptırmalıdır?

Check up, yani özelleştirilmiş genel sağlık taraması için herhangi bir yaş ya da cinsiyet kısıtlaması bulunmamakladır. Çocuk, genç veya yaşlı ayrımı yapılmaksızın her yaştan kimselere genel sağlık taraması yapılabilir. 

Genel sağlık taraması, ilgili kimsenin hastalık ve şikayetlerine göre yılda 1 veya daha çok sayıda yapılması mümkünüdür.

Sağlık açısından yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin asgari olarak yılda 1 defa yapılması tavsiye edilmektedir.

Özellikle de 40 yaş altı erkek check up, formda kalmak isteyen, aile geçmişinde kronik hastalıklar bulunan ve sağlığını önem veren kimseler için oldukça önemlidir.

Unutulmamalıdır ki 40 yaş öncesi erkeklerde görülebilecek olası hastalıkların riskleri daha azdır, bu sebeple 40 yaş altı erkek check up testleri daha genel taramalar ve ilerleyen yaşlarda sağlığın devam etmesi açısından oldukça önemlidir.

Ülkemizde check up yaptırmak, yurt dışına nazaran daha sık tercih bir sağlık işlemidir. Ülkemizde genel sağlık taraması yatırmaya yönelik oldukça çeşitli ve teşvik edici birtakım çalışmalar yürütülmektedir.

Bu durumda insanların mevcut sağlık durumları hakkında güncel bilgilere ulaşmasını ve hastalıkların kontrolünü kolaylaştırmaktadır.

Check Up’ a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelisiniz?

Check up öncesi mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Genel sağlık taraması öncesi, mutlaka ilgili hastaneden ya da işlemi yapacak doktordan bilgi alınmalıdır.
 • Check up öncesi rutin yeme alışkınlığına devam edilmeli mümkünse ağır yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.
 • İşlem öncesi asgari 8 ila 10 saat bir şey tüketilmemelidir.
 • Sağlık taraması yapılacak olan kişinin düzenli olarak alması gereken ilaçları bulunuyorsa, işlem öncesinde doktoruna haber vermeli ve bilgi almalıdır.
 • Gününüzü hastane de 2 ya da 3 saat geçirecek şekilde planlamalısınız.
 • İşlem saati için en uygun zamanın sabah saati olduğu unutulmamalı, ilgili tetkikleri mümkün olduğunca erken saate yaptırmaya özen gösterilmelidir.

Yukarıda yer alan maddeler, yapılacak olan check up testlerinin doğru ve güvenilir sonuçlar içerilmesi açısından oldukça önemlidir. Check up öncesi dikkat edilmesi gereken noktalara uymaya çalışmalı, bu konuda özenli ve hassas davranmaya dikkat etmeliyiz.

Erkek Check Up Hangi Muayeneler Yapılır?

Düzenli sağlık kontrolü kadın ve erkek fark etmeksizin sağlınızı korumamız açısından oldukça önemlidir. Erkelerin sağlıkları konusunda kadınlara kıyasla daha az özenli ve hassas davranmadıkları bilinen bir gerçektir.

Günümüzde, sağlık yönünde yaşanan gelişmeler ve artan farkındalık sayesinde erkeklerde en az kadınlar kadar sağlıklarına özen göstermeye başlamışlardır. 

Özellikle 40 yaş altı erkek check up muayene ve tetkikleri kişinin isteği, rahatsızlıkları ve aile geçmişinde yaşanan hastalık durumlarına göre değişiklik göstermektedir.  Daha çok 40 yaş altı erkek check up testleri;

 • Tansiyon ve kolesterol,
 • Prostat testleri,
 • Çeşitli kalp testleri,
 • Radyolojik görüntüleri,

Kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Kişinin isteği, aile sağlık geçmişi ve uzman doktorların muayenesi sonucunda genel sağlık taraması yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  40 Yaş Üstü Erkek Check Up

Bu işlemlerin düzenli aralıklarla yapılıyor olması ve yaş aralığına uygun testler tercih edilmesi hayati öneme sahiptir. Unutulmamalı ki 40 yaş altı erkek check up, ileriki yaşlarda yaşanabilecek olası sağlık sorunlarına karşı koruma ve farkındalık sağlama noktasında oldukça önemlidir.

Check up paketleri doktor ve hastanın ortaklaşa olarak karar verip oluşturdukları birer sağlık programlarıdır. Kişiye özel bir paket olması nedeniyle başka kişi ya da sağlık kurumlarıyla kıyaslanması doğru olmayacaktır.

Check up işlemi öncesi kişinin varsa kullandığı ilaçları, gerekli işlem öncesin de kullanıp kullanılmayacağı doktora sorulmalı ve unutulmaması gereken bir noktadır.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Check up süresi, taraması yapılacak olan hastanın mevcut sağlık durumu, cinsiyet, yaş, aile ve hastalık geçmişine göre değişiklik göstermektedir. Kişinin varsa hastalıkları ya da şikayetleri, uzman hekimlerin kontrolü sonucunda değişiklik gösterebilir.

Genel olarak sağlık taramaları 2 ila 3 saat arasında değişmektedir. Sonuçlarda ortalama 1 ya da 2 hafta içerisinde çıkmaktadır. Check up süresi yapılacak olan hastane, il ve uzman doktorun gerek gördüğü işlemlere göre sıklıkla değişmektedir. Check up süresini işlem yapılmadan önce hastane ya da doktorla konuşup bilgi almak sağlıklı olacaktır.

40 Yaş Altı Erkek Check Up 

40 yaş altı erkek check up paketi, önemli genel sağlık taramalarından bir tanesidir. İleri ki dönemler de sağlık sorunların artması ihtimaline karşı koruyucu ve önleyici birçok tetkik ve muayeneyi kapsamaktadır. Rutin olarak yapılan 40 yaş altı erkek check up paketi:

 • Kalp, diyabet ve çeşitli kanser taramaları
 • Tam kan sayımı,
 • Karaciğer ve idrar kontrolleri,
 • Çeşitli röntgen ve ultrason görüntüleri,

İçermektedir. Unutulmamalı ki genel sağlık taramaları kişiye özeldir. Yapılacak bütün testler de kişinin isteği ve güncel sağlık durumu dikkate alınarak yapılmakta ve değişiklik göstermektedir.

40 yaş altı erkek check up paketi, kişi ve doktorların gözlemleri sonucuna göre değişebilir, çeşitli tetkik ve incelemeler yapılabilir.

 40 yaş pek çok hastalığın önlenmesi ve kontrolü açısından önemli bir yaş olmaktadır.  Yaptırmayı istediğiniz genel sağlık taramalarının da doktor tavsiyesi ve yukarıda yer alan bilgiler oldukça önemlidir.

Gerekli sağlık testlerini her yıl düzenli yaptırmaya ve uzman hekim kontrolünden geçmeye özen göstermelisiniz. Günümüzde artan hastalıklar nedeniyle, önceden sağlık taramalarını aksatmamak ve her sene yaptırmak oldukça önemlidir.

40 Yaş Altı Erkek Check Up Fiyatları 2024

40 yaş altı erkek check up fiyatları, hastaneden hastaneye ve ilden ile değişiklik gösterebilir. Kişinin sağlık durumu, uzman hekim kontrolü, yapılacak olan tetkikler ve radyolojik görüntüler fiyatların artması ya da azalması noktasında oldukça önemlidir. Genel sağlık taramaları hemen hemen bütün illerde ortalama bir ailenin karşılayabileceği sınırlar arasında olmaktadır. 40 yaş altı erkek check up fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bize ulaşın.