Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

40 Yaş Üstü Erkek Check Up

DETAYLI 40 YAŞ ÜSTÜ ERKEK TÜM VÜCUT CHECK UP PAKETİMİZ

Radyoloji

Tetkik Tüm Vücut MR (Tüm vücudunuz radyasyon olmadan incelenerek olası bütün tümörlerin bulunmasını sağlar.)

Tetkik Koroner BT Anjio (Kalp koroner damarlarınız detaylı bir şekilde incelenerek olası bir kalp krizi riskinizi önceden tespit edebiliyoruz)

Tetkik Toraks BT (Tüm akciğerleriniz detaylı bir şekilde incelenmektedir)

Diyabet Taramasi

Test Açlık Kan Şekeri

Test HBA1C

Test İnsülin

Test Homair

Karaciğer Fonksiyon Testleri

Test Alkalen fosfataz (ALP)

Test AST(SGOT)

Test ALT (SGPT)

Test Bilirubin

Test HBs Ag

Test Anti-HBs

Test Anti-HCV

Kanser Tarama Testleri

Test CEA

Test AFP

Test CEA 19-9

Troid Fonksiyon Testleri(Guatr)

Test FT3

Test FT4

Test TOTAL T3

Test TOTAL T4

Test TSH

Kansızlık Taraması

Test Kan sayımı (22 parametre)

Test Demir

Test Demir Bağlama

Test Ferritin

Test Folik Asit

Böbrek Fonksiyon Testleri

Test Üre

Test Kreatinin

Test Tam İdrar Analizi

Vitamin Ve Mineraller

Test Vitamin B12

Test Vitamin D

Test Kalsiyum (Ca)

Test Potasyum

Test Magnezyum

Test Fosfor

Biyokimya Ve Mikrobiyoloji Testleri

Test    ASO, Kantitatif

Test    CRP (kantitatif)

Test    RF (Kantitatif)

Test    Homosistein

Test    Total kolesterol

Test    HDL kolesterol

Test    LDL kolesterol

Test    VLDL kolesterol

Test    LDH (Laktat Dehidrogenaz)

Test    Sedimentasyon 1h

Test    Trigliserid

Test    PSA total (Prostat Spesifik Antijen, total (tPSA))

Test    PSA serbest (Prostat Spesifik Antijen, serbest (fPSA)

Test    Ürik asit

Test    Anti HIVTest

Yapılabilmektedir. Kişinin isteği üzerine yapılabilecek tetkik ve muayeneler arttırılabilir ya da azaltılabilir.  Burada önemli olan temel nokta hasta ve uzman hekimin koordineli bir şekilde süreç içerisine dahil olmasıdır.

Doktor değerlendirmesi:Sonuçlarınız doktorumuz tarafından değerlendirilir.Gerekli bilgi ve öneriler verilir.Anormal sonuçlar hakkında ilgili branş hekimlerine yönlendirme yapılır.

40 Yaş Üstü Erkek Check Up Nedir?

40 yaş üstü erkek check up kısaca; 40 yaş üstü kişiye özel genel sağlık muayenesidir. Bu durumu kısaca birkaç kelimeyle açıklamak mümkün olsa da faydaları ve hayati önemi saymakla bitmeyecektir. Kişinin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesi için genel sağlık taramalarının önemi bir hayli fazladır.  Genel sağlık taraması sayesinde mevcut sağlığınız, şikayetlerinizin nedeni, olası hastalıklara karşı önceden koruyucu önlem almak mümkündür.  Bu durum sağlığınızı koruyabilmek ve devam ettirebilmek açısından önemli birer yardımcıdır.

  Genel sağlık taraması için, bir nevi sağlık sigortasıdır demek yanlış olmayacaktır. İlerleyen yaşın ve çağın getirdiği hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici bir sağlık sigortası görevi görecektir. Sağlığın korunabilmesi ve geri döndürülmesi güç bir durum olduğu unutulmamalı ve 40 yaş üstü erkek check up ile düzenli uzman hekim kontrolünden geçmeye özen göstermelisiniz.

Bu durum hem sizin kendinize karşı hem de sevdiklerinize karşı önemli bir sorumluluğunuzdur. Zamanında ve yerinde fark edilmiş her sağlık sorunu unutulmamalıdır ki hayati bir öneme sahiptir. Sevdikleriniz ve kendi genel sağlık taramalarınızı düzenli olarak yaptırmaya özen gösterin.  Sağlık ihmal edilebilecek bir konu değildir. Olabildiğince etkin bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmak ciddi bir sorumluluktur.

İlginizi Çekebilir  Anlaşmalı Kurumlar

Doğru Check Up Yaptırmak

Doğru check up yapılması hayati öneme sahip bir konudur.  Check up’ ın güvenilir sonuçlar vermesi ve doğru yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar;

 • Hasta genel sağlık taraması öncesi ağır gıdalar tüketmekten uzak durmalı, normal beslenme düzeninde devam etmelidir.
 • İşlem öncesi mutlaka 8 ila 10 saat arasında bir şey tüketilmemeli, aç bir şekilde hastaneye gidilmelidir.
 • Gerekli kan testlerini sabah saatlerinde yaptırmaya özen gösterilmelidir.
 • Devam eden hastalık durumu ve aile sağlık geçmişinden bahsetmeli, bir uzman görüşü almalıdır.
 • Genel sağlık taraması öncesi uzman hekime muayene olmalı, tarama programı kapsamına birlikte karar verilmelidir.
 • Hastanede geçirilecek süre hakkında, hastane personelinden bilgi alınmalı bu süreler dahilinde hastanede olunmalıdır.
 • Genel sağlık tarama öncesi ve sonrası uzman hekim görüşü alınmaya özen gösterilmelidir.
 • Sağlık kontrolleri düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır.

Yukarıda yer alan maddeler, genel sağlık tarama sonuçlarını etkileyebilecek, oldukça önemli maddelerdir. Özellikle de 40 yaş üstü erkek check up taramaları oldukça önemli bir yere sahiptir. İlerleyen yaş sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Bu durumların tespiti ve önlenmesi açısından oldukça önemlidir.  Genel sağlık taramalarını güvenilir bir hastane ve ortamlarında yaptırmaya özen gösterin.

40 Yaş Üstü Erkek Check Up

40 yaş üstü erkek check up, diğer check up programlarına göre daha kapsamlı bir incelemeyi içermektedir. Bu inceleme işlemini diğer muayenelerden ayıran en önemli fark, yaş ve olası görülebilecek hastalıkların ihtimalidir. 40 yaş üstü erkeklerde; KOAH, karaciğer yağlanması, siroz ve çeşitli kanser türlerinin görülme ihtimali artmaktadır. 

Kişinin aile hastalık öyküsü ve sağlık durumu, check up sürecinin sağlıklı sürdürülebilmesi açısından oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki 40 yaş üstü erkek check up kişisel bir muayene ve tetkik durumunu kapsamaktadır.

Yani kişiye özel ve biricik bir sağlık hizmetidir. Bu sağlık işlemi başka sağlık işlemleri ve kurumlarla kıyaslamak doğru olmayacağı gibi, sağlık açısından ciddi olumsuz geri dönüşlerin yaşanmasına neden olabilir.

Günümüzde artan hastalıklar ve ilerleyen yaş, göz ardı edilmemeli ve mutlaka bir uzman hekim kontrolünde düzenli sağlık muayeneleri yapılmalıdır. Bu durum sağlığınızı korumanız ve devam ettirmeniz açısından oldukça önemlidir. Artan yaşla birlikte genel sağlık hizmetlerinin de detaylı ve daha sık olacağı unutulmamalıdır.

Check Up’ ta Nelere Bakılır?

Check up yani genel sağlık muayenesinde yapılacak olan işlemler, hastanın cinsiyet, yaş, hastalık geçmişi ve aile hastalık öyküsü durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik tamamen kişiye özel olup, hasta ve uzman hekimin ortaklaşa karar vermesi sonucun da hazırlanan bir sağlık programıdır. Genel olarak check up işlemi:

Süreç kadar önemli olan bir diğer konuda sağlık taramalarının yılda 1 veya 2 kez düzenli olarak yapılabiliyor olmasıdır. Dünya genelinde kabul edilen, yılda en az 1 kere uzman bir doktor eşliğinde genel sağlık taramasının yapılması gerekliliği yönündedir. 40 yaş üstü erkek check up taramaları hasta ve doktorun ortak kararı ile çeşitlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir  Kalp Check Up

Ülkemizde sağlık yönünde ciddi atılımlar yapılmakta ve bu atılımlar dünya çapınca pek çok kişiyi ülkemize gelmesinde yardımcı olmaktadır. Bu imkanlardan etkin bir şekilde yararlanmaya çalışmalı ve sağlımızda olabildiğince ısrarcı olmalıyız.

Kimler Check Up Yaptırmalıdır?

Oluşabilecek bir hastalığı önlemek onu tedavi etmekten çok daha iyi bir yoldur. Bu noktada yapabileceğimiz en önemli şeylerin başında hiç kuşkusuz genel sağlık taramaları gelmektedir.  Sağlık taramaları ne kadar düzenli ve uzman bir hekim kontrolünde olursa o kadar etkin ve sağlıklı sonuçlar verecektir.  Unutulamamalıdır ki düzenli sağlık incelemeleri uzun ve sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazdır.

40 yaş üstü erkek check up programı oluşabilecek çeşitli kanser ve kronik hastalıklarının önceden tespit edilmesi, önlenmesi ya da koruyucu bir tedavi uygulanabilmesi için en büyük yardımcınız olacaktır. Uzman hekim kontrolünde yapılacak olan muayene ve çeşitli tahliller sizin zinde, dinç ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir. 

Kronik hastalıklar, ailede kanser, KOAH ve genetik hastalıkların bulunması halinde genel sağlık taramalarının sayısının ve çeşitliliğinin arıtılması oldukça önemlidir.

Sağlığınızı tehdit eden ya da tehdit edebilecek sorunlar karşısında önlem almak ve düzenli olarak doktorunuza muayene olmak günümüzde bir o kadar kolay ve hızlı bir şekilde mümkündür. Check up taramaları yaş, cinsiyet ve hastalık durumu gözetmeksizin herkese uygulanabilir bir sağlık hizmetidir.

Check Up’ a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel sağlık taraması işlemi yapılmadan önce hastanın dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

 • Genel sağlık taraması öncesi kullandığınız ilaçlarınız varsa, bu durumu mutlaka uzman doktorunuzla paylaşın.
 • İşlemler yapılmadan en az bir gün önce ağır yiyecek ve içecekler tüketmemeye özen gösterin.
 • İşlem öncesi en az 8 ila 10 saat arası yiyecek ve içecekleri tüketmekten kaçının.
 • Tahlillerinizi mümkün olduğunca sabah saatlerinde yaptırmaya özen gösterin.
 • Hastanede geçireceğiniz süreyi ögrenmek için mutlaka hastane çalışanlarından bilgi alın.
 • İşlemi yapacak olan uzman doktora, önceden ulaşmaya ve bilgi almaya çalışın.
 • Genel sağlık sonuçlarınızı, işlem öncesinde veya sonrasında olumsuz etkileyebilecek herhangi bir davranıştan kaçının.
 • Kronik hastalık veya tedavi gördüğünüz bir rahatsızlık durumu varsa, işlem öncesinde veya sırasında gerekli kişileri bilgilendirin.

Yukarıda yer alan maddeler, genel sağlık taramasının önce veya sonrası sonuçların doğru ve güvenilir olması açısından oldukça önemlidir.

Erkek Check Up Programları Nelerdir?

40 yaş üstü erkek check up incelemeleri, kişinin ileri yaşı, sağlık bulguları, hastalık geçmişi ve aile sağlık öyküsüyle doğrudan ilgilidir. Uzman doktor kontrolü ve hastanın şikayetleri kişinin kendi sağlık tarama programının oluşturulması için yeterli olacaktır. Genel olarak 40 yaş üstü erkek check up programları:

Kapsayacak şekilde oluşturulmaktadır. Kişinin ilerlemiş yaşı, hastalık öyküsü ve uzman hekim yardımıyla hazırlanan genel sağlık programlarını bireylerin sağlık yönünden en büyük yardımcılardır.

İlginizi Çekebilir  3 Tesla MR

 Ülkemizde özellikle de 40 yaş üstü erkek check up programlarının uygulanmasına yönelik teşvik edici pek çok haber ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu çalışmalardan kendiniz ve sağlınız için mümkün olabilecek en etkin şekilde faydalanmaya özen gösterin.

40 Yaş Üstü Erkek Check Up Hangi Muayeneler Yapılır?

40 yaş üstü erkek check up işlemleri sırasında rutin ve kişinin yaş durumuna göre yapılabilecek çeşitli muayene işlemleri bulunmaktadır. Bunlar kısaca:

Kapsamaktadır.  40 yaş üstü erkek check up öncesi ve sonrasında uzman bir hekim yardımıyla hastanın şikayetleri özenli dinlenmeli ve fiziki muayene mutlaka yapılmalıdır. Tetkik ve incelemeler tek başına yeterli argümanlar değildir.

40 Yaş Üstü Erkek Check Up 

Günümüzde sıklıkla tercih edilen genel sağlık paketleri arasında bulunmaktadır.  Sıklıkla tercih edilmesindeki en önemli sebeplerin başında hastanın yaşı, cinsiyeti ve günümüzde görmeye alıştığımız çeşitli hastalıklar gelmektedir. Genel sağlık taramasını yaptıracak olan hasta, 40 yaş üstü erkek bir hastaysa tercih edebileceği paketler ve uygulama sıklıkları değişkenlik göstermektedir.

 Unutulmamalıdır ki en sağlıklı karar, doktor ve hastanın birlikte süreç içerisine dahil olduğu, uzun soluklu sağlık programlarıdır.  Günümüzde bazı hastalıklar daha başlamadan önlenebiliyor, hatta başlangıç evresinde dahi acısız ve hızlı işlemlerle kişi sağlığını korumaya devam edebiliyor. Bu imkanlar ülkemizde oldukça yaygın ve ulaşılabilir sağlık hizmetleridir.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Yapılacak olan check up işlemi, ortalama olarak 2-3 saat arasında tamamlanabilecek işlemlerden bütününden oluşmaktadır. Genel itibariyle 1 ila 2 hafta içerisinde tüm sonuçlar çıkmış olacaktır. Bu sürenin azalmasında ya da artmasında en önemli etkenler; Hastanın yaşı, cinsiyeti, mevcut sağlık durumu ve aile hastalık öyküsüdür.

 Hastanın genel sağlık taraması bu gibi durumlarda çeşitlenebilir, süre kimi zaman fazlasıyla uzayabilir. Unutulmamalıdır ki 40 yaş üstü erkek check up süreleri normal tahlil sürelerine göre daha uzun ve kapsayıcı olacaktır. Bu beklenen ve normal durumdur.

Yaşın ilerlemesi, hastalıklara yakalanma ihtimali arttıracak bu durumda doktorunuzla daha sık görüşmenize neden olabilir. 40 ve üzeri yaşlarda yılda birkaç kez yapılabilecek sağlık kontrolü sevdiklerinizle daha uzun ve sağlıklı bir zaman geçirmenize yardımcı olabilir.

40 Yaş Üstü Erkek Check Up Fiyatları 2024

40 yaş üstü erkek check up fiyatları ortalama olarak herkesin düzenli bir şekilde yaptırabileceği aralıklarda tutulmaktadır. Genel sağlık taramaları gerek özel gerekse kamu hastanelerinde yapılacak olan işlemlerin il ve hastane konumuna göre değişiklik kazanabilir.

Hastanın yaşı, hastalık geçmiş ve mevcut sağlık durumu, genel sağlık tarama ücretlerini azaltıcı ya da arttırıcı etkileri söz konusu olabilir. Bu beklendik ve normal bir durumdur. Hayati önem taşıyan genel sağlık tarama ve uygulama fiyatları sigortalılık, yapılacak olan hastane ve çeşitli kurum anlaşmalarına göre ortalama fiyatlar dahilinde olacaktır. 40 yaş üstü erkek check up fiyatları 2024 hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşın