Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Açık MR ile Kapalı MR arasında ne fark vardır?

Açık MR ile Kapalı MR arasında ne fark vardır?

Açık MR, çekilmek birçok kişinin korkulu rüyası arasında yer almaktadır. Dakikalarca süren işlemde gelen sesler kapalı alan birçok kişide korku yaratırken kapalı alan fobisine sahip olan birçok kişi MR çektirmekten kaçınmaktadır.

Ancak bu noktada tüm bu sorunların yaşanması ile birlikte tıp dünyasına Açık MR sistemi gelmiş ve bu noktada birçok değişim yaşanmıştır. Bu yazımızda sizler için Açık MR ve Kapalı MR arasındaki farklar nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Açık MR ve Kapalı MR arasındaki farklara baktığımızda ilk dikkat çeken detay kapalı MR’ a nazaran açık MR’ ın çok rahat olduğudur. Bu noktada kapalı MR bir rulo şeklinde tüneli andıran bir oda şeklindedir ve yatar pozisyonda bu tünel içine girersiniz.
Fitness mag bodybuilding fitness lifestyle health wellness longevity magnum turnibol 10 track fitness room in pontet, complexe de fargues – (vaucluse).
Ancak açık MR’ da bu durum söz konusu değildir. Yatar pozisyonda son derece ferah bir şekilde yatarak işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra açık MR’ da oturur pozisyonda da işlem yapılabilmektedir. Kapalı MR’ da bu mümkün bir durum değildir.

Yatar vaziyette kımıldamadan durma şartı vardır. Fobisi olan birçok insan kapalı MR’ de hastalıklarını ertelemekte ve cihaza giremediği için MR sonucu da alamamaktadır. Tüm bunların geride bırakılması adına günümüzde açık MR birçok özel ve devlet hastanesinde hizmet vermektedir.

Açık MR ile Kapalı MR Arasındaki Farklar

Açık MR ve Kapalı MR arasındaki farklar dan biri ise açık MR’ da daha hızlı işlem yapılmaktadır. Ortalama olarak 5 dakikalık bir zaman farklılığı görülmektedir. Bu noktada açık MR’ ın kullanılması en çokta çocuk hastalar için kolaylık sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Açık MR Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Birçok çocukta yaşanan hastane korkusuna ek olarak kapalı MR’ a girme korkusu görülmektedir. Ancak açık sistemde bu gibi durumlar yaşanmaz. Aynı zamanda bir diğer konu ise kilo konusudur.

Kişi belirli bir kilo üzerinde ise bu noktada MR ne yazık ki mümkün değildi. Kapalı MR’ a giriş için diyet önerileri yapılmakta idi. Ancak açık MR’da böyle bir durum söz konusu değildir.