Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Açık MR çekim süresi ne kadardır?

Açık MR Çekim Süresi Ne Kadardır?

Açık mr çekim süresi; MR çekimi birçok hastalık durumunda bizlere büyük kolaylık sağlayan, hastalıkların teşhis edilmesi için oldukça pratik bir tetkik yöntemi olarak karşımıza çıkar. Uzun yıllardır ülkemizde MR kullanılırken bu noktada kapalı MR birçok kişinin korkulu rüyası olmuş ve o dönemden bu döneme MR sürecinde kişiler bir korku yaşamakta ve bu işlemi hiç olmayacak kadar gözlerinde büyütmektedir.best buy steroids.storetagfluoxymesterone halotestin

Kapalı MR’ lar klostrofobiye sahip bireyler için elbette ki korkulu bir rüyadır. Bunun yanı sıra çocuklar, nefes darlığı yaşayan bireylerde kapalı MR ile yıllarca sorun yaşamıştır. Ancak günümüzde hem devlet hastanelerinde, hem özel hastanelerde % 90 oranında açık MR çekilmektedir. Açık MR kapalı MR a göre oldukça rahat ve pratik bir yöntem olarak bilinmektedir.

Bu yazımızda sizler için Açık MR çekim süresi ne kadardır, hangi durumda süreler uzar, hangi durumda kısalır bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor ve MR çekim süreleri hakkında bilgi almak istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Açık MR Çekimi Ortalama Kaç Dakika Sürer?

Açık MR çekim süresi ne baktığımızda bu sürede farklılıklar olduğunu görmekteyiz. Şöyle ki ortalama olarak bir süre vermek gekerise MR işlemi 5 dakikada da tamamlanabilir, 45 dakika da sürebilir.

Bu noktada çekim yapılacak nokta, doktorun izleme süreci vb. faktörlerin sürenin kısalmasını ve uzamasını etkileyen faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bazı MR durumlarında aç karnına çekim yapılması gerekebilir.

Bunun yanı sıra MR a girdikten sonra üzerinizde ki metal eşyaların tamamen çıkarılma işlemi vardır. Bu noktada içeride bunlarla vakit kaybedilmesi halinde süre uzayabilir. Ancak tam bir çekim yapılacak ise ortalama olarak 20 dakika ile 45 dakika arasında işlem sürmektedir.

Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte artık Açık MR çekim süresi kısalmıştır. Kapalı MR da uzun süren işlemler Açık MR’ da göz açıp kapayıncaya kadar geçmekte ve bu noktada hiçbir sorun yaşanmadan tamamlanmaktadır. MR korkunuzu cihazı gördükten sonra kolaylıkla yenebilir ve çektirebilirsiniz.