Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rahim Filmi Çektirmenin Önemi

Rahim Filminin Önemi

Rahim filmi, Rahim boşluğunu ve hamilelik sürecinde önemli olan tüplerin tıkanık olup olmadığını incelemek için yapılması gerek rahim filmi, geliştirilen yöntemlerle çok fazla acı hissettirmeden yapılabiliyor.

Uzman bir doktor eşliğinde gerçekleşen bu işlemde önemli olan sorunların tam olarak tespitini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek. Korktuğumuz için yaptırmak istemediğimiz bu tanı yöntemi, gebeliğin önündeki engelleri tespit ederek dokuz ay sürecek hamilelik boyunca raht etmemizi de sağlayacak.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Rahim Filmi

Aşılama yapmadan ve tüp bebek tedavilerinden önce mutlaka çekilmesi gereken rahim filmi büyük bir önem arz ediyor. Sorunun ne olduğunu doğru bir şekilde tespit etmeye yarayan film, tüp bebek öncesinde yapılmadığında başarısız sonuçlar almanıza neden oluyor.

Çünkü kapalı olup olmadığını bilmediğiniz tüplere sahipseniz ve film çektirip sorunun nerede olup olmadığını öğrenmediyseniz, tüp bebek uygulamasının iyi bir sonuç vermesini bekleyemezsiniz. Bu konuda uzman olan doktorlar mutlaka bu filmi çektirmenizi öneriyor.

Aslında çok acı vereceğini düşünerek yaptırılmak istenmiyor olabilir, ama anne olmak isteyen kadınlar bunu göze alarak yaptırmak zorunda. Ne kadar acı verdiği kişiden kişiye değişebilir ama artık kullanılan yeni yöntemler sayesinde anestezi veya ağrı kesici ilaçlara gerek kalmadan bile çok kolay bir şekilde rahim filmi çekilebiliyor.

Rahim Filmi Çekilirken Ağrı Olur Mu ?

Rahim filmi sonrasında herhangi bir sorun tespit edilirse hemen tedaviye başlanıyor ve tüp bebek uygulamasının önündeki engeller kaldırılarak sorunsuz bir hamilelik döneme geçirilmesi sağlanıyor. 

Yeni geliştirilen cihazlar sayesinde hem ağrısız acısız olarak yapılabilmekte hem de saha sıklıkla yapılabiliyor olması nedeniyle artan tecrübeli radyoloji uzmanlarının sayesinde fiyatları oldukça makul düzeyde seyrediyor. Size kalan iyi bir araştırma yaparak bu konuda uzman sayılan hastane ve doktorlardan gerekli yardımı alarak bebek sahibi olmak.

İlginizi Çekebilir  Kısırlığa çözüm için HSG çekimi